La célébration

Ubiegła sobota, około 9:00. Łóżko. Leżę sparaliżowana strachem i uświadamiam sobie, że to dzień ostatnich egzaminów ustnych.

ja: Boję się. Nigdzie nie idę. Przecież ja nic nie umiem. Wszystko się teraz wyda. Wyśmieją mnie. Rozczarują się. Nie mam siły. Jest za gorąco. Nie nadaję się do tego. Nie mam po co w ogóle iść!

mąż: Dałaś radę dwa lata chodzić na tą uczelnię. Dostałaś się do wymagającej grupy.

ja: I byłam w niej najgorsza!

mąż: Lepiej być najgorszym wśród najlepszych, niż najlepszym wśród najgorszych. Poza tym jesteś w dziewiątym miesiącu ciąży. W tym semestrze nie opuściłaś ani jednych zajęć. Dużo się nauczyłaś?

ja (niechętnie): Dużo…

mąż: Sama widzisz! Ty już swój sukces osiągnęłaś! Dzisiejszy dzień to tylko… Przypieczętowanie tego. Jak zdasz – to świetnie, jak nie – to nic się nie stanie. Dla mnie jesteś najlepsza i będę z Ciebie dumny. Nie ważne jak Ci pójdzie.  Po prostu idź tam, zrób to i wracaj do domu.

***

Zdałam wszystkie egzaminy ustne jako jedyna z grupy. Bardzo dziękuję za wszystkie dobre życzenia i wsparcie psychiczne, które otrzymałam. Chciałabym jednak zaznaczyć, że jest to sukces zespołowy. Nigdy nie udałoby mi się tego osiągnąć gdyby nie mój kochany mąż, który robił mi śniadania na uczelnię, podwoził mnie na zajęcia, zajmował się w weekendy naszym synkiem, ani razu nie narzekał na moją ciągłą naukę i brak czasu, motywował mnie, a na ostatni egzamin niemal wypchnął mnie siłą z domu.

Zaczynamy wakacje!

4 myśli nt. „La célébration

  1. Dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych! Moje wielkie gratulacje z okazji zdanych egzaminów, ale przede wszystkim wielkie uznanie za wytrwałość, ambicję, odwagę i konsekwencję w podążaniu do celu! Niewielu ludzi to potrafi! Brawo!
    Pozdrowienia dla całego „Zespołu” :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>