Marcin Przewoźniak i Maria Szarf – „Być rodzicem – to takie proste”

pobrane (2)

Jeśli rzecz o wychowaniu, wybór jest przeogromny. Książki dla ojców, książki dla matek, książki o wychowaniu chłopców, książki o wychowaniu dziewczynek, książki o wychowaniu bliźniaków, książki o wychowaniu jedynaków, książki o ADHD, dysleksji itp., itd. Wychowanie bezstresowe, tradycyjne, demokratyczne, katolickie, antypedagogika… Myślę, że tutaj najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Pamiętajmy o dewizie Napoleona, który zapytany o to, kiedy należy zacząć wychowywać dziecko, odparł, że na dwadzieścia lat przed jego urodzeniem. Innymi słowy, jeśli chcesz nauczyć czegoś swoje dziecko, najpierw sam się tego naucz. A jeśli już mam coś polecić, to na początek gorąco zachęcam do lektury ”Być rodzicem – to takie proste” Marcina Przewoźniaka i Marii Szarf.

Ciekawy jest już sam pomysł na książkę, której autorzy wymieniają ze sobą serię maili-rozdziałów na tematy dręczące świeżo upieczonych rodziców. Raz przerażeni, raz sfrustrowani, a innym razem znów dumni wymieniają najnowsze informacje o swoich pociechach: „Czy to powinno tak być?”, „Czy to normalne?”, „Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?”, „A jak to jest u Ciebie?” – tak w skrócie telegraficznym przedstawiają się ich dyskusje. Dodatkowym atutem jest spojrzenie zarówno męskie jak i damskie oraz ogromna dawka poczucia humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>