Włodzimierz Fijałkowski i Roksana Jędrzejewska-Wróbel – „Oto jestem! Ilustrowana opowieść o pierwszych miesiącach życia człowieka.”

201006160731290.04250800d

Moim największym skarbem pośród książek o rodzicielstwie jest książka ”Oto jestem! Ilustrowana opowieść o pierwszych miesiącach życia człowieka.” z autografami Włodzimierza Fijałkowskiego i Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Została ona napisana z punktu widzenia nienarodzonego dziecka i z myślą o dzieciach, które spodziewają się rodzeństwa. Niewątpliwie można ją nazwać naiwną i nieco bajkową, mnie jednak nieodmiennie rozczula, opisując rozwój dziecka od zapłodnienia do porodu bardzo po ludzku, nie stroniąc jednak od faktów naukowych. Przekonuje mnie znacznie bardziej niż ściągnięta zza granicy jako informacyjne objawienie dla dzieci i młodzieży „Wielka księga cipek” (Dan Höjer, Gunilla Kvarnström).

Bajkowe ilustracje są dużym atutem książki.

Bajkowe ilustracje są dużym atutem książki.

3 myśli nt. „Włodzimierz Fijałkowski i Roksana Jędrzejewska-Wróbel – „Oto jestem! Ilustrowana opowieść o pierwszych miesiącach życia człowieka.”

  1. Ciężko ją dostać. Ja obdzwoniłam wszystkie możliwe biblioteki i nigdzie jej nie mają. Czy osoby, które ją posiadają miałyby możliwość zeskanowania jej i przesłania drogą mailową?? Bardzo mi na niej zależy..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>